Těšíme se na Vaše ohlasy na: janiart(et)email.cz * Jana Krejčíková < 3

NÁHRDELNÍKY

2. března 2012 v 20:00 |  KORÁLKOVINY
Náhrdelníky umístěné v galerii ve výprodeji jsou pozůstatky dříve zhotovených kousků. Některým technikám se už nadále věnovat nebudeme - např. motanicím. Ani dřevěné a ketlované zřejmě dobudoucna rozšiřovat nehodláme. Tyto druhy zhotovíme jen na Vaše přání, materiál na ně je v omezeném množství.


Oblastí našeho zvýšeného zájmu je v současnosti háčkovaný šperk. Rádi bychom se zaměřili také na náhrdelníky na lanku. Obojí budeme postupně doplňovat do galerií.
Obecně platí, že náhrdelníky (i náušnice k nim) vytváříme ve "stříbrné" variantě. Vyhovuje nám to více než "zlaté" komponenty. Ty použijeme pouze tam, kde k tomu vyloženě vybízí barevné provedení, tzn. teplé tóny. Ale ani to není podmínkou. Pro úplnost dodáváme, že pokud si "zlaté" komponeny zvolíte sami, budete je mít. :-)
Osvědčila se délka cca 45 cm.

HÁČKOVANÝ ŠPERK
Tato technika je úžasná. Láká nás možná i proto, že se háčkování věnujeme i v jeho prvotním slova smyslu. Výsledek háčkování při použití korálků přináší nové varianty ozdobení krku a dekoltu. Množství korálek - ať už v mnoha barvách nebo laděných do jednoho tónu či jediné barvy, přibližně stejně velkých i nakombinovaných - to vytváří tuto "šroubovici".
Pestrobarevná varianta je k dispozici v několika vyhotoveních - v jedné jsou dokonce i větší korálky.
Barevný háčkovaný náhrdelník. K dispozici pouze 1 kus a víc jich nebude. Mrkající Je smotaný ze tří pramenů, a to velice volně. Délka v klidu je 30 cm, natáhnout se dá i na 50 cm. Takový variabilní kousek... Usmívající se Cena: 200,- Kč

Pestrobarevný háčkovaný náhrdelník máme k dispozici v několika kusech. Vyobrazená varianta obsahuje i větší korálky, ostatní jsou tvořeny pouze malými korálky a krátkými tyčkami různých barev. Délka cca 45 cm, mírně pruží. Cena 200,-Kč
Bílo-žluto-oranžový náhrdelník tvoří dva prameny malých rokajlků navlečených tak, aby se pravidelně střídaly. Délka cca 45 cm v klidu. Díky tomu se při zapnutí vine po šíji jako vlnka. "Zlaté" zapínání. Cena 100,- Kč.
Háčkovaný oranžový náhrdelník je tvořený průsvitnými oranžovými rokajly a většími hnědými korálky. Délka cca 45 cm, mírně pruží. "Zlaté" zapínání. Cena 100,-Kč
Svěží zelený náhrdelník je tvořený rokajly v bílé, světle zelené a tmavě zelené barvě. Délka cca 45 cm, mírně pruží. Cena 100,-Kč

EXTRA ZÁLEŽITOST: HÁČKOVANÉ LAHŮDKY
Více fotografií v galerii náhrdelníků a v samostatném článku. K dispozici už jen fialové provedení. Cena 280,-Kč


NÁHRDELNÍKY NA LANKU
V galerii ve Výprodeji se osamocený krčí jeden jediný kousek + druhý je součástí ukázkové sady v Zakázkách. Postupně k nim přibudou nové - a opět se jedná o úžasnou možnost kombinovat cokoli s čímkoli. Náhrdelník lze krásně doplnit i náušnicemi ve stejném duchu.
Jako příklad z toho, co je teď v galerii k dispozici v jiných kategoriích, si uveďme třeba sadu s ohňovkami i jinými korálky, s perleťovými tvary i skleněnými přívěsky.

Přejeme krásné kochání a spoustu radosti < 3
JaniART
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Těšíme se na Vaše ohlasy na: janiart(et)email.cz * Jana Krejčíková < 3