Těšíme se na Vaše ohlasy na: janiart(et)email.cz * Jana Krejčíková < 3

Květen 2016

Co k tomu potřebujeme?

29. května 2016 v 8:21 Bezplenkovka
Tady je to silně individuální, každá máma si to přizpůsobuje podle sebe. Napíšu své osobní zkušenosti a pak možnosti, které se dají rovněž vyzkoušet. Třeba pomohou právě vám.
Pro mě se osvědčily látkové plínky. Chtěla jsem přesně vědět, kdy Světlanka čurala, a v papírových jsem to nemohla poznat. Látkovky jsem chtěla používat tak jako tak. Jedem na nich přes den, na noc dávám papírovou. Zezačátku jsme sice kojily hodně i v noci, a tudíž by se dalo přebalovat vždy, ale nechtěla jsem ji nechávat v mokru příliš dlouho. Ovšem pobyt v porodnici v papírových plenkách nám vyrobil bolavé opruzeniny, u čehož vydatně asistovaly vlhčené ubrousky. Po zahojení jsem tedy na papírovky přistoupila, ale jen s výhradami.
Používám vázací plínky s jednou čtvercovkou, tu nejužší, nejmenší možnost, kterou jsem schopna vytvořit. Vázaček mám docela dost, zato čtvercovkami jsem musela brzy začít hodně šetřit, protože při přebalování co deset minut byly všechny hned v prádle. Dávat je do vázačky po dvou byl holý nesmysl. Až doba pokročí, je možné operovat už jen s malou vkládací plínečkou z bambusového froté umístěnou v nepropustných kalhotkách. Ale to už je řešení opravdu jen "pro jistotu". Bětuška se k tomu dostala ve 12 měsících věku, takže u Světlanky uvidíme.
Pro denní vychytávání je také dobré mít oblečky, které můžete snadno a rychle svléknout - v našem případě jsem tedy musela opustit vidinu laclových kalhotek (většinou dole nerozepínacích). Jsme spokojeny s polodupačkami, punčocháčky nebo legínkami či kalhotami do pasu. Bodyčko není na překážku, šatičky u holčičky jsou velmi příjemné pro tyto účely.
Látkovky skýtají určitě daleko více možností. Velice se mi líbí kalhotkové plínky, tj. vypadají jako papírovky, ale jsou látkové. Nemám doma ani jednu (už jsem je nechtěla pořizovat), myslím si (možná mylně), že pomaleji schnou, rozhodně pomaleji než tenká čtvercovka, takže bych jich musela mít dost. Ale mohly by se hodit pak, opět jen "pro jistotu". Takto se dají použít také tréninkové kalhotky. Taky je k dostání tzv. minimální plenka.
Z dalších oblečků, co jsem ještě nezmínila, jsou suprové návleky na nožky. Tím odpadá mordování se s kalhotami, návleky mohou zůstat stále na svém místě a manipuluje se jen s plínkou, ať už je jakákoli. Dají se také sehnat různá prodloužená trička.
Jistě přijdete i na další vychytávky, je toho spousta, co pomůže ve snažení o BKM.
Chybí ještě něco? Napište mi do komentářů a článek rozšíříme o další informace! Anebo vytvoříme další téma.
Světlančina máma

Copak to je bezplenkovka?

26. května 2016 v 21:38 | Copak je to bezplenkovka?

... jsme se v této rubrice již zmiňovali.

Ovšem opakování je matka. Moudrosti.

BKM - čekáme

13. května 2016 v 13:46 Bezplenkovka
Milé a vážení,
zajisté čekáte na smršť informací o novém dobrodružství s bezplenkáčkem. No, abychom pravdu řekli, my také. Světlančina maminka se nějak zasekla. Zřejmě zjistila, že úkolů a povinností přibylo a horních končetin, tolik potřebných ke zvládnutí toho všeho, nikoli. Zkusíme ji popostrčit, aby nás obohatila o své cenné zážitky co nejdříve.
A pokud se tu najdou i další maminky, které do toho šly a chtěly by se podělit, jsme tomu otevřeni. Jen do toho! Mrkající
JaniART
Těšíme se na Vaše ohlasy na: janiart(et)email.cz * Jana Krejčíková < 3