Těšíme se na Vaše ohlasy na: janiart(et)email.cz * Jana Krejčíková < 3

Červen 2016

Naše výbava

1. června 2016 v 15:04 Bezplenkovka
Nyní zkusíme doplnit stávající informace o Bětuščině výbavě novými postřehy, které přineslo bezplenkování se Světlankou.
"Dětí přibývá, avšak ruce zůstávají pouze dvě," dodává a my nemůžeme než souhlasit.
Původní "normální" sada byla:
2x čtvercovka na čtvrtiny, 1x vkládačka z bambusového froté, zavazovací plenka a vlňáčky.
S tím jsem vystačila u synka; bezplenkovku jsem ještě neobjevila.
Pro současné potřeby jsem začala zeštíhlovat plenku a ubírat, abych kvůli jednomu počurání nemusela dávat komplet vše nové.
Čtvercovku dávám jen jednu, složenou na šestiny
Vkládačku jsem vypustila, leda by se jí dala nahradit ta čtvercovka...
Zavazovačku máme dál, přijde mi to fajn, že nemusím řešit svrchní kalhotky, protože:
Vlňáčky jsem vypustila, místo nich dávám do zavazovačky jen vlněný proužek. Je nalanolinovaný stejně jako vlňáčky, mokro se na oblečení nedostane.
Takže suma sumárum: čtvercovka na šestiny, zavazovačka, vlněný proužek. Finiš. Taktak, tady to máme stejně, matko. Někdy dám i ty vlňáčky, ale počítala jsem s nimi spíš jako s další vrstvou oblečení. Teď v nastávajícím teploučku, už jedem více s proužky (střídám 3 ks domácí výroby a jeden původní kupovaný). Proužek lze dát do vázačky, vlňáčky využívám, když už jsou všechny vázačky v prádle a ke slovu přistupují čtvercovky složené na novosklad (velké 80tky) nebo na draka (menší 70tky).
Možná by se někomu zdálo, že i ta zavazovačka se obtížně odšněrovává, když spěcháme na záchod. Nějak to neřeším. V době, kdy se dařilo výborně vychytávat čurání, Bětuška počkala, až to rozmotám :-), v době, kdy to moc nešlo, byla tak jako tak stejně už mokrá. To jsem pak jen proforma zkoušela, jestli třeba nebude čurat ještě jednou.
No, dala by se i zavazovačka vypustit a dát nějaké PULky třeba (svrchní kalhotky s PUL zátěrem). Ale já žádné nemám a intuice mi prozatím nevelí je pořizovat.
Zde souhlasíme s relativně pomalejším odšněrováváním, ale co už. Dítě je většinou trpělivé. A pokud není mokré z dřívějška, nezachráním nic. Také nastává situace, že spěchám, šněruji a jakmile jsem hotová, čurá se už do plínky před vteřinou zcela suché.
Světlančina máma s pomocí poznámek o Bětušce
Těšíme se na Vaše ohlasy na: janiart(et)email.cz * Jana Krejčíková < 3