Těšíme se na Vaše ohlasy na: janiart(et)email.cz * Jana Krejčíková < 3

Červenec 2016

2. měsíc života - škodolibost a rýma

30. července 2016 v 15:32 Bezplenkovka
Milé a vážení, načínáme druhý měsíc života Světlanky, našeho pokusného miminka ve věcech Bezplenkovky. Mrkající

1. měsíc života

27. července 2016 v 10:21 Bezplenkovka
Milé a vážení,
pokračujeme v líčení onoho úžasného dobrodružství zvaného Bezplenkovka. Zkuste si to taky!
Anebo si přečtěte, jak to ne/jde nám:

1. měsíc života - Kdy to začalo?

24. července 2016 v 20:02 Bezplenkovka
Milé a vážení,
čím bychom tak začali? Asi porodem. Příjemná záležitost, jestli dovolíte to takto napsat. Z hlediska duchovního, duševního. Fyzicky to bolelo jako ďas, jasně, ale když už to je uvnitř, musí to nějak i ven, ne? Všechno šlo tak nějak poznenáhlu, v absolutní souhře mojí a Světlančině, přičemž jsem ještě nevěděla, že je to ona. Vedla jsem ji do života a všech pět dalších pracovnic porodnice z toho bylo nadšených. Včetně mě (samozřejmě až "po") a manžela, který vše elegantně prošvihl a celou nervozitu si odbýval rovněž až "po" cestou vlakem z práce za mnou.
Kdy je tak možné začít? Ptala jsem se sama sebe a velkodušně si slibovala dostatek času na zotavení před tím, než se vrhnu do víru látkových plínek a nikdy nekončícího kolotoče praní a žehlení.
ANO, je možné začít IHNED. V porodnici to tedy z technických důvodů nešlo. Mají tam jednolůžkové pokoje, které jsou všude jinde označované za nadstandard. Tady to bylo normální, odstřihnout matku od všeho okolí a nechat ji celý pobyt mezi čtyřmi stěnami (aby si tam mohla vklidu háčkovat a konverzovat s miminkem).
Takže kdy to opravdu bylo? Hned, jak jsme se dostaly domů, čtvrtý den po porodu, vážení. Světlanka naprosto přesně věděla, co se dělá nad nočníkem. Sedět na něm ještě nemůže, tak ji máma podrží, žeano. Neomylně hlásí, že už to brzy přijde. Několikrát denně se tedy podaří přímo výkon do nočníku, a pokud mám zpoždění, ihned měním plínku za čistou. S látkovkami začneme brzy. Papírovky jsou totiž napytel, v kombinaci s vlhčenými ubrousky vytvářejí bolavou kůži a nepohodlí.

Juchú! Už to frčí a není důvod nutit miminko setrvávat v plínce a tvářit se, že je možné špinit oblečení takovým způsobem.
Světlančina máma

Začínáme se Světlankou

21. července 2016 v 9:52 Bezplenkovka
Milé a vážení,
tak už je to tady. Kóma zvané mateřská dovolená sice stále běží dál, naštěstí se v současnosti rozbíhají i první příkrmy, tudíž se uvolňuje kojení - a tudíž se uvolňuje i hlava k opětovným mentálním činnostem. Doufám, že mi to bude odsýpat více méně pravidelně, abych vás mohla zásobit všemi podrobnostmi, které se u nás ve věci Bezplenkovka dějí. V prvé řadě bych ráda dohnala resty do současných dnů. Pak budu psát průběžně dál, dokud ještě bude o čem (= než se stane nočník věcí normální a plínky budou absolutní tabu).

Fanděte mi. Mrkající
Světlančina maminka

Tak už

18. července 2016 v 21:08 Bezplenkovka
Ahoj všechny a všichni, které/kteří se zajímáte o bezplenkovku. Zpoždění s našimi novými zprávami je přímo nehorázné, ale co. Když je člověk na dovolené, tak si ji užívá. Stejně tak naše matka, dobrovolně fungující s bezplenkáčkem. Zdá se, že po pěti měsících by nám konečně již mohla dodat informace, po kterých tak prahneme.
Nuže - do toho!
Těšíme se na Vaše ohlasy na: janiart(et)email.cz * Jana Krejčíková < 3