Těšíme se na Vaše ohlasy na: janiart(et)email.cz * Jana Krejčíková < 3

4. měsíc života

27. září 2016 v 8:47 |  Bezplenkovka
Milé a vážení,
pokračujeme 4. měsícem života naší pokusné Světlanky. Myslíme tím života mimo bříško a myslíme tím pokusy ve věcech bezplenkování, čili neutuchající snahy zamezit čurání do plínek => bobtnání komunálního odpadu v popelnici a na skládkách => ničení životního prostředí => ničení zdraví živých bytostí naší milé planety.
;-)
Jedeme na to!

Hned první den svého čtvrtého měsíce života prospala Světlanka celou noc. Tleskáme! Jestli vás to zajímá, bylo to od 19.00 do 4.45 h. Mno, pro tento stav platí (opakujeme), že když se spí, tak se nečurá. Prosím, i maminky, které nepraktikují bezplenkovku, nepozorují miminko pod drobnohledem, jestli čurá nebo ne, všechny si poznačí do deníčku. Platí to pro všechny. Předimenzovaná plínka, kterou ráno na dítěti najdete, není důkazem opaku. Dítě musí být minimálně polobdělé, alespoň trošku probuzené, aby čuralo. Vlhkost, kterou absorbuje plínka na začátku noci, dále bobtná v savém jádru, kteréžto se zvětšuje. Pak se zdá, že je toho hodně, ale není tomu tak.
Zpátky ke Světlance - ta tedy do plínky čurala snad jen jednou za celou dobu. Po probuzení však na nočník nechtěla, resp. se nepodařilo nic.
O dva týdny později si zase můžu dovolit rozplývat se nad Světlančinými výkony. Volá, že chce na nočník, jdeme a jsme úspěšné. To je velký důvod ke spokojenosti. Pokud je po probuzení čas na jídlo, má jednoznačně přednost před nočníkem. Nemůžu si dovolit nést Světlanku do koupelny na nočník. To tedy ani omylem! Stejně by se jen křičelo a k ničemu by to nevedlo. Takže se vklidu nakojí a suchou plínku udrží až do doby, než se ocitne nad nočníkem.
Taky se ovšem stává, že naše mimino začne nelidsky křičet během kojení. Je jasné, že to znamená jen to jediné. Ukončujeme tedy krmení, do nočníku uděláme, co je třeba, a pak znovu zkusíme, jestli ještě bude hlad. Někdy je, někdy už není.
O další týden později jsme opět měly výborný den. Chválím se za otevřenou hlavu, popř. otevřenou mysl vůči Světlance, a konstatuji, že jsem mnohokrát za dopoledne poznala, že se bude čurat (popř. to druhé). Ještě ve 13.00 h bylo naše skóre jen jedna mokrá plínka (samože látková).

Užíváme si bezplenkové úspěchy (s plenkou prozatím), užívejte si je také a jděte do toho, pokud váháte a ještě jste tak neučinili / neučinily. ;-)
Světlančina máma
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Těšíme se na Vaše ohlasy na: janiart(et)email.cz * Jana Krejčíková < 3