Těšíme se na Vaše ohlasy na: janiart(et)email.cz * Jana Krejčíková < 3

12. měsíc života - nemůžu se probudit :-(

11. března 2017 v 9:24 |  Bezplenkovka
Pokračujeme dál a stále ještě se divíme odminula, jak může dítko v 11. měsících uhájit suchou plínku v noci.


O pár dní později si říkám, že když už je Světlanka takhle vědomá v noci, proč by to nešlo i ve dne? Na dopoledne, kdy tu máme klid, dostává tréningové kalhotky a já se těším, jak to pěkně půjde. Jenže pokaždé, když se podívám, je vložená bambusová plínečka mokrá a Světlanka sama ani nehne brvou, natož aby řekla, že bude čurat, či je aktuálně po akci. Takže nic, tréningáčky pro nás ještě nejsou.
V noci dáváme látkovku, tj. vázací plínku s vloženým vlněným proužkem a dvě čtvercové plínky složené na šestiny. Jen opakuji, že vázací plínka je jednovelikostní od narození po nočník, maluškým miminkům se ohrnuje a velkým sedí v základním provedení. Vlněný proužek jsem vlastnoručně pletla, abych jich mohla mít podle potřeby dostatek. Hotový výsledek se zplstí v pračce a naimpregnuje proti protečení, podobně jako vlněné kalhotky, které jsem si taky vytvořila sama několikery. Proužek používáme kvůli tomu, abych co nejvíce zkrátila dobu, po kterou je Světlanka nucena být vyslečená a následně se zpátky mašlit do všech těch udělátek, než znovu bude moci zalehnout a pokračovat ve spánku.
Nuže zpět: látkovka po prvním probuzení v 22:00 je vždy suchá. Možná, že se v noci budí ještě někdy na noční čurání, ale v těchto dnech jsem tak unavená, že se nemůžu probudit a donutit se vykopat z postele. Zřejmě tedy Světlanka chvilku kňourá (= pozor, budu čurat) a pak spí dál. A v plínce už to je. Navíc je v ložnici dost velká zima na vyslékání. A na vylézání z vyhřáté postele rovněž.

Světlančina máma
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Těšíme se na Vaše ohlasy na: janiart(et)email.cz * Jana Krejčíková < 3