Těšíme se na Vaše ohlasy na: janiart(et)email.cz * Jana Krejčíková < 3

18. měsíc života

28. listopadu 2017 v 10:21 |  Bezplenkovka
Sem tam se podaří, že si Světlanka dopředu řekne o posezení na nočníku.

Jinak to musím hlídat já. Často se mi zdá, že na nočník si sednout nechce, ale čurat by asi chtěla. Zvolím tedy starou dobrou metodu pro nejmenší miminka, vezmu Světlanku do náruče, stulím si ji do klubíčka, zahlásím signál a ona se naprosto pokojně vyčurá do vany.

Jeden den zase "za trest", že se oboje tréningáčky sušily, dostala obyčejné kalhotky. A šlo to dobře. Odpoledne si hraje s vláčkem, říká mu "s-s-s" (jakože š-š-š), což jsem vyhodnotila přiměřeně situaci. Za chvilku však přišla do kuchyně, vyhrnuje si tričenko a už to tam je všechno - i s bobkem.
Stejně hlásí i čurání na dvorku, říká a vyhrnuje si tričko. Když je venku holá, sama přidřepne a vyčurá se na kanál. Pak chce samozřejmě šplíchat s vodou a polívat kanál, jak to vidí u mě.

Venkovní organizace nám funguje už pár dní. Doma stačí Světlance kalhotky a využívá nočník postavený v kuchyni. Čurá podle sebe, když vidím, že si vyhrnuje tričko, pomůžu jí co nejrychleji stáhnout kalhotky a posadit se na nočník.
V noci se taky už několik dní bez plínky daří.
A na nákup a tak už s tátou také plínku nemá. Ten náš táta, jak on je odvážný!

Dnes přišla z venku a hodně se počurala. Bobky většinou nevychytáváme, a vyklepávám je až z kalhotek. Světlanka hlásí jen hotovo a plače, jak je jí to líto. Sama si dokonce prstíkem udělá tytyty.

A pár dní na to je všechno zpátky: přes den se počurává, bobek samozřejmě v nočníku také neskončí. I přes den dávám opět tréningovou plínku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Těšíme se na Vaše ohlasy na: janiart(et)email.cz * Jana Krejčíková < 3