Těšíme se na Vaše ohlasy na: janiart(et)email.cz * Jana Krejčíková < 3

19. měsíc života

30. listopadu 2017 v 13:40 |  Bezplenkovka
Pokračujeme dál se záznamy z bezplenkovky. Venku je sice zima veliká, ale u zápisů o Světlančině holém zadečku na dvorku jste se doufejme správně dovtípili, že popisujeme staré situace z prázdnin!
Smějící se

Jednou večer na mě volá Světlanka z postýlky: "Máma tsst!" Ihned přibíhám, bryskně posazuji miminko, které už pomalu přestává být miminkem, na nočník a výsledek je výborný. Jinak nám to obzváště nefunguje. Přes den nosí kalhotky nebo tréningáčky, ale často je mokro. Sama si nikdy neřekne. Když si vzpomenu já, vezmu ji čurat do nočníku. Někdy se stane, že si vzpomenu, ale už v další vteřině všechno teče do kalhot. To Světlanka hned volá a plače. Bobek v kalhotkách končí běžně. Bohužel.

O čtrnáct dní později:
S velkým potěšením můžu napsat, že dnes poprvé Světlanka zahlásila, že chce na nočník. Tedy na rozdíl od situací, kdy zahlásila, avšak zpětně, nebo jsem čurání do nočníku podnítila samostatnou akcí.
Všimla jsem si, že už vydrží déle nečurat, doma chodí jen v kalhotkách (= bez plínky), na ven tréningáčky a malou vkládačku a zvládáme v suchu. Po nákupu jdem v obchodě extra čurat (když je možnost), nebo čurá venku. Během ranních pochůzek čurá vždy, když je možnost.
V noci: na nočník budím vždy před vlastním usnutím, čistě sobecky, ve 22:00. Pak se někdy vzbudí dokonce až ve 4:00 nebo 5:00 (spousta hodin prospaných v kuse, matko, relaxuj!!). O víkendu se někdy podaří spát až do 7:00 za předpokladu, že jednou mrouká i během noci a ráno je v bytě klid.
Papírové plenky ne-po-u-ží-vá-me. Teď už ani látkové vázací ne. Juchú! Pračce se dost ulevilo. Mrkající
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Těšíme se na Vaše ohlasy na: janiart(et)email.cz * Jana Krejčíková < 3